Konzumace kávy a její vliv na zdraví

Káva je jedním z nejoblíbenějších nápojů na světě vůbec. Možná proto je její konzumace často spojována s potencionálním negativním vlivem na naše zdraví. Je tomu opravdu tak? Třeba Vám tento článek odhalí odpovědi na tuto otázku.

Co přesně nám článek řekne a kde se tyto informace vzaly?

Mé studium na anglické univerzitě ve Worcesteru přináší neomezený přístup k výzkumům jakéhokoliv žánru. Proto jsem si dovolil vyhledat a prostudovat jeden z nich spojený právě s konzumací kávy a jejím vlivem na zdraví. Informace jsou proto parafrázovány a přejaty z výzkumu, jež provedl Poole, R., Kennedy, O. J., Roderick, P., Fallowfield, J. A., Hayes, P. C., & Parkes, J. (2017) pod názvem: "Coffee consumption and health: umbrella review of meta-analyses of multiple health outcomes.", který odhaluje jaký vliv má káva, není zde brán v potaz kofein jako samostatná substance, ale kávová zrna jako celek, na zdraví člověka. 

Jako při psaní seminární práce tedy použiji frázi: "Having said that, we can now move further to explore what this is all about".

Kardiovaskulární choroby

Konzumace kávy je spojena s nižším rizikem úmrtnosti na všechny příčiny kardiovaskulárních onemocnění, ischemické choroby srdeční a cévní mozkové příhody, přičemž souhrnné odhady naznačují největší snížení relativního rizika při třech šálcích denně. Studie porovnává osoby, které kávu pijí pravidelně a osoby, které kávu nepijí vůbec. Výše zmíněné tři šálky denně snižují riziko kardiovaskulárních onemocnění o 19%, ischemické choroby srdeční o 16% a cévní mozkovou příhodu může káva pomoci předejít v 30 % případů. Při konzumaci většího množství šálků denně nebyly rozpoznány žádné škody na zdraví, ale benefit, který káva přináší, byl méně výrazný. Na hranici 10 šálků denně bylo zaznamenáno riziko srdečního selhání.

Káva rozhodně není jedinou prevencí před těmito nemocemi. Mějme na paměti, že všeho je třeba s mírou.

Vedle potencionálně přínosných účinků kávy jsou tu i ty negativní. Vcelku značně, na základě této konkrétní studie, nefiltrovaná káva zvyšuje hladinu cholesterolu. Zanedbatelné změny potom činí káva bezkofeinová či filtrovaná, jež nemá na náš lipidový profil významný efekt.

Rakovina